ODBYŁO SIĘ

Termin: 16.09.2016
Lokalizacja: SOK w Sułkowicach ul. 1-go Maja 70

Szczegóły wydarzenia


16 września (piątek) w Sułkowickim Ośrodku Kultury wystąpi kabaret Formacja Chatelet, która zaprezentuje swój najnowszy program, Wojna płci. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00.

Formacja Chatelet została założona w Krakowie w 1996 roku. Z założenia grupa miała tworzyć autorskie programy z pogranicza teatru i kabaretu. Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. Już w 1997 grupa zdobyła Grand Prix krakowskiego festiwalu PAKA, Nagrodę im. Maksa Szoca na Famie w Świnoujściu. W latach późniejszych artyści zdobywali nagrody także na Ludzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry, Festiwalu Mulatka i Festiwalu Wyjście z Cienia. Przez kolejne lata grupie przybywało nagród i wyróżnień, a jednocześnie zmieniały się skład i formuła Formacji Chatelet. Ostatecznie w roku 2005 członkowie zespołu postanowili skupić się na działalności stricte kabaretowej.

W ciągu ostatniej dekady Formacja Chatelet stałą się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich kabaretów. W obecnym składzie występują: Adam Małczyk, Michał Pałubski, Barbara Tomkowiak i dźwiękowiec Askaniusz Petynka, który czasem włącza się w wydarzenia na scenie.

Najnowszy program zespołu, Wojna płci wymyka się wszelkim ramom, w które próbuje się wpisać kabaret. Głównie dlatego, że jest to spektakl bardzo umiejętnie balansujący na cienkiej granicy kabaretu i rzeczywistości. Formacja pomysły czerpie z czegoś, co jest niekończącym się źródłem inspiracji z życia. Spektakl rozśmieszy każdego, bo przecież każdy miał jakieś doświadczenia damsko – męskie.


Bilety

Bilety można kupić na stronie internetowej: http://www.kabaretowebilety.pl/event/formacja-chatelet-wojna-plci/3184/1633/3094 lub w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury, ul. 1 Maja 70, od pon.-pt. w godz. 8:00-21:00.

 

cookies 2013

addarticle