Po ponad 7 latach kończymy przygodę z portalem informacyjnym. Zamierzenie jakie nam, mi przyświecało było pobudzić was mieszkańców do dzielenia się informacjami. Niestety patrząc na te 7 lat trzeba przyznać - Nie do końca udało się to osiągnąć. Złożyło się na to wiele i wielu, ale nie czas ani miejsce by o tym pisać. Tym, którzy angażowali się w to co stworzyliśmy, tym którzy przeszkadzali i podkładali kłody, i wam czytającym serdecznie dziękujemy. Była to dla nas wielka frajda.

Zakładając ten portal chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będą zamieszczane informacje o tym, co dzieje się w Sułkowicach. Kontent, treść do portalu mieli przysyłać mieszkańcy, osoby, które chciałyby się podzielić informacjami o swoich osiągnięciach, zamierzeniach, pasjach. To tu właśnie mieliście mieć miejsce do nieskrępowanej wypowiedzi. Przez kilka lat portal się zmieniał, aż w końcu... portal jaki znacie przestaje istnieć. Na jego miejsce powstanie nowe. Pustka jaką zostawimy z pewnością szybko wypełni się treścią. Ci którzy byli u nas gośćmi znajdą treści o aktualnościach w konkurencyjnych portalach, którym kibicujemy.

Co z sulkowice.org?
Portal będzie aktywny do końca czerwca 2017 tak samo jak jego profil na fb po tym terminie zostanie wyłączony, a na jego miejsce zostanie powołana nowa strona. Czas w jakim powstanie jest bliżej nieokreślony.

Co będzie na sulkowice.org?
Zamierzenie jest takie by archiwum starych fotografii, które udało się zgromadzić przez blisko 15 lat udostępnić ludziom. Stworzyć coś na kształt "Cyfrowego Archiwum Fotografii Sułkowic". Bank zdjęć, filmów i wiedzy o mieście, o jego historii, ludziach. Liczę tu na współpracę z każdym, kto będzie chciał budować tą nową "przygodę". Liczę też na wszystkich mieszkańców i ich domowe albumy. Z pewnością są w nich zdjęcia, które mogą wzbogacić tą kolekcję. Rozpiętość powstania zdjęć, które już mamy jest duża. Najstarsze z nich są sprzed 1890 roku. Nie będziemy publikować najnowszych fotografii z bieżących wydarzeń. Tych jest wiele i ciągle są dodawane do internetowych portali. My skupimy się na historycznych fotografiach obejmujących tematyką Sułkowice. Zdjęcia w miarę możliwości będą miały podane źródło i szczegółowy opis. Część z fotografii jest odratowana i poskładana na nowo w programach graficznych. Z pewnością nie powstanie od razu cała strona. Jej treść będzie sukcesywnie dodawana. Taka praca wymaga czasu. Prócz zdjęć z Sułkowic jest też parę zdjęcia z Biertowic, Krzywaczki, Harbutowic, Rudnika, Lanckorony.

"Historia to nasze korzenie. Bez tej podstawy jesteśmy jak łódka na wodzie życia smagana wiatrem. Bez historii nie jesteśmy określeni w czasie..." - Peter Hoeker

Mam nadzieję, że uda się przygotować i przedstawić wam ten swoisty katalog szybko. Jak będzie - zobaczymy, czas pokaże.

A tym czasem dziękuje w swoim imieniu oraz wszystkich,
którzy przyczyniali się do zapełniania treścią tego miejsca,
którzy angażowali się w powstanie i działanie portalu.

Do zobaczenia za czas jakiś - Maciej Ziembla.

cookies 2013

addarticle