"Halniaka" reprezentują ludzie w różnych kategoriach wiekowych, o różnych poglądach polityczych, wykonujący różne zawody, których łączy wspólne zainteresowanie obronnością i bezpieczeństwem kraju. Celem "Halniaka" jest podnoszenia bezpieczeństwa, oraz propagowanie wartości patriotycznych w polskim społeczeństwie.

"Halniak" organizuje zajęcia z zakresu zielonej oraz czarnej (działania w terenie zurbanizowanym) taktyki, ratownictwa medycznego, strzelectwa, terenoznastwa, łączności, oraz wielu innych dziedzin.

Wymagania od kandydatów

Aby wejść w szeregi rekrutów V naboru należy mieć obywatelstwo polskie, ukończone 18 lat i być niekaralnym.

Rekruci przechodzą kilkumiesięczny kurs unitarny, który jest zwieńczony 24 godzinnym egzaminem w terenie. Zaliczenie egzaminu kończy kurs unitarny i daje rekrutom prawo do noszenia beretu obrony terytorialnej, tym samym czyniąc ich pełnoprawnymi członkami "Halniaka".

Szkolenie odbywa się w trybie weekendowym (1 sobota w miesiącu) oraz wieczorowym.

Jeśli chcesz podnieść swoją kondycję fizyczną, nabyć nowe umiejętności, poznać nowych ludzi, sprawdzić jak radzisz sobie w stresie i podczas dużego wysiłku - zapisz się na nasz kurs!

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w piątek, 2 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Adama Mickiewicza 17.

Profil OT "Halniak" na Facebooku: https://www.facebook.com/Obrona-Terytorialna-Halniak-My%C5%9Blenice-648679888563151/?fref=ts

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/906485696151281/

Strona "Halniaka": http://www.halniak.org

cookies 2013

addarticle