Pierwszy dzień ŚDM za pielgrzymami. Kraków opanowany przez młodych, którzy w wielokulturowym tłumie przemierzają uliczki miasta radośnie wyśpiewując na cześć Pana.

Wczorajszy dzień otwierający Dni Młodych w Krakowie skończył się dla wielu pielgrzymów i przyjmujących rodzin bardzo późno. Ostatnie autobusy z pielgrzymami przyjechały grubo po godzinie 24.

Późne godziny nocne i oczekiwanie na pielgrzymów, którzy specjalna liną „ŚDM SUŁKOWICE” podjeżdżali raz po raz z Krakowa na parking przy kościele w Sułkowicach.

sdm 02 02

Przez czas trwania Światowych Dni Młodzieży to właśnie z tego miejsca większość pielgrzymów mieszkający w naszej gminie i dekanacie będzie rozpoczynać swoją podróż do Krakowa i tu będzie wracać po obchodach.

Nad sprawnym działaniem sztabu czuwa proboszcz ks. Edward Antolak, który dogląda wszystkiego. Księża wikarzy też nie szczędzą sił. Jeśli nie są na głównych obchodach służąc pomocą duszpasterską to pomagają na miejscu w parafii. Zaangażowany jest również młody zespół wolontariuszy ŚDM z Karoliną Boczkają na czele, który koordynuje wszystkie prace oraz pomaga zarówno pielgrzymom jak i rodzinom. W punkcie medycznym dyżuruje pani Flaga i dba o zdrowie naszych gości udzielając potrzebnej pomocy medycznej. Jest też pani, która pomaga w tłumaczeniu na włoski.

Z polskiego na angielski, na niemiecki, na francuski i tak dalej… To niebywałe jak w takim tłumie ludzie, którzy się nie znają i nie znają języków obcych potrafią się porozumieć. Duża serdeczność, otwartość i wyrozumiałość. Niejednokrotnie nie do końca udaje się powiedzieć poprawnie to co ma się w głowie, to jednak nie przeszkadza.

sdm 2016

Dzisiaj do sułkowickiej parafii przyjechali biskupi z Włoch, aż sześciu, którzy poprowadzili katechezy dla swoich rodaków. Z racji, że nauki były prowadzone niemal jednocześnie część z grup miała je pod gołym niebem. To jednak nie było przeszkodą bo po wczorajszych deszczach i burzach nie ma niemal już śladu. (kazania po Włosku)

Dzisiaj w Łagiewnikach jest narodowa pielgrzymka włochów, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. Dodatkowo dzisiaj na ŚDM dotrze najważniejsza osoba czyli papież Franciszek. O 16.00 Ojciec Święty przyleci do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Godzinę później rozpocznie się oficjalne powitanie.

Jutro o godzinie 15.00 przed oknem papieskim na Franciszkańskiej zostanie odśpiewana „Koronka do Bożego Miłosierdzia – Symfornicznie” z udziałem orkiestry i chóru. Ten kto czyta na bieżąco lokalną prasę katolicką już pewno się zorientował dlaczego o tym piszemy. Dla tych, którzy nie wiedzą spieszymy donieść, że w tej części obchodów ŚDM są zaangażowani sułkowiczanie. W chórze śpiewają nasi parafianie, dodatkowo brali udział w nagraniach tej koronki, która lada dzień będzie miała swoją promocje.

Dla wybierających się na Campus Misericordiae - sobotnie czuwanie i niedzielne uroczystości - przypominamy, że można zapisać się jeszcze na busa, który zawiezie pielgrzymów z Sułkowic bezpośrednio na miejsce. Przejazd jest płatny.

cookies 2013

addarticle