Światowe Dni Młodych zawitały do naszej gminy. W dniu wczorajszym przywitaliśmy pielgrzymów, którzy przybyli do nas z Austrii, Niemiec, Francji, Polski oraz z Brazylii i Włoch. Autokary zaczęły zjeżdżać do punktów ŚDM naszego dekanatu po godzinie 14.00 w poniedziałek, ale pierwsi pielgrzymi zostali przywitani w Sułkowicach już w Sobotę.

Część z przybyłych gości znalazła miejsce w domach mieszkańców gminy inni w specjalnie przygotowanych szkołach i strażnicach OSP. Radość jaką nam przywieźli rozlewa się po całym dekanacie, a otwartość i wielkie serce mieszkańców przełamują bariery językowe. Z okazji ŚDM-u została przygotowana dla każdego pielgrzyma, który zatrzymał się w Sułkowicach, mapa z podręcznym słownikiem, telefonami do osób mówiących po włosku i angielsku. Mapa posiada specjalnie przygotowane pole na telefon gospodarzy oraz adres, pod którym zatrzymali się pielgrzymi. Rodziny dodatkowo mogą oznaczyć miejsce swojego domu na mapie ułatwiając pielgrzymom dotarcie po uroczystościach do "swojej bazy noclegowej".

Dodatkowo dzięki zaangażowaniu gminy została uruchomiona bezpłatna linia dla pielgrzymów łącząca Sułkowice z Krakowem. Jej rozkład można znaleźć również na stornie parafialnej <link> tak samo jak mapę. Autokarem mogą również podróżować te osoby, które mają swoją kartę pielgrzyma z parafii. Kto jeszcze nie ma z pielgrzymów mapy może ją jeszcze odebrać w punkcie ŚDM w Sułkowicach.

Wieczorem w poniedziałek w Sułkowicach rodziny i przybyli pielgrzymi spotkali się w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa na adoracji Najświętszego Sakramentu. Po krótkiej modlitwie grupa animatorów (Chór Appasjonata, Grupa Effatha, Grupa Apostolska) poprowadziła część ze śpiewem i tańcami. Nie zabrakło hymnu Światowych Dni Młodzieży. Radości nie było końca. Nie wszystkim niestety udało się być na tym spotkaniu, autokary przyjeżdżały do późnych godzin nocnych.

Tym, którzy chcieliby poczuć atmosferę ŚDM, która zagościła w Sułkowicach, pomocna będzie transmisja z kościoła.

Dzisiaj od rana pielgrzymi podróżują w stronę Krakowa. O godzinie 17.30 rozpocznie się Msza św. na Krakowskich Błoniach gdzie młodzi z całego świata zostaną przywitani przez kard. Dziwisza.

„Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 rozpoczęte, a dzięki naszym gościom i my tu na miejscu w Sułkowicach możemy w nich uczestniczyć.

cookies 2013

addarticle