„Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”
J. Paweł II

Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą dwa Symbole – Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). W czasie obchodów są one obecne w miejscu Wydarzeń Centralnych. W okresie przygotowań pielgrzymują po kraju, który organizuje spotkanie młodych. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas samych ŚDM, ale wędrują non-stop po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.

Te symbole zostały posłane w świat przez naszego papieża Jana Pawła II, a obecnie świętego. Takie wydarzenie w gminie, parafii, nie zdarza się często. Była to niewątpliwie wyjątkowa chwila, wyjątkowy czas, który pozwolił wielu, nie ruszając się niemal z miejsca, połączyć się w modlitwie z wszystkimi, którzy przed tymi symbolami modlili się wcześniej.

9. lipca 2016 roku przywitaliśmy je w naszej gminie. Tuż przed godziną 15.00 symbole zostały przewiezione do Środowiskowego Dom Samopomocy w Sułkowicach. W tej uroczystości wzięli udział dyrekcja, pracownicy, wolontariusze, pensjonariusze, ks. proboszcz Harbutowic ks. Janusz Stopiak, wikary sułkowicki ks. Leszek Dyląg, wraz z zaproszonymi gośćmi. Na początku odmówiono modlitwy, które towarzyszą symbolom, a następnie odśpiewano koronkę do Miłosierdzia Bożego. Muzyczną oprawę poprowadził Mateusz Pitala wraz z sułkowicką Effathą. Symbole ŚDM tuż przed godziną 16.00 wyruszyły w dalszą drogę, zostały przewiezione do kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach.

Po krótkim przywitaniu symboli w sułkowickim kościele i modlitwie, wierni wraz z wikarym ks. Leszkiem Dylągiem udali się w procesji na sułkowicki stadion. Po krótkiej adoracji , modlitwie i śpiewach na stadionie, zaproszeniu wiernych do uczestniczenia głębiej w przygotowaniach i w samych wydarzeniach związane z ŚDM symbole wróciły do kościoła. Wielu chętnie brało udział w tych uroczystościach. Poprowadzona adoracja ze śpiewem i modlitwą trwała z przerwą na Mszę św. o godzinei 18.00 do godziny 21.30.

 

sd ikona 02

 

Każdy z uczestników uroczystości miał niepowtarzalną okazję do tego by podejść bliżej, pomodlić się i ucałować te niecodzienne relikwie. Wielu z tej okazji skorzystało. Kto nie zdążył w sobotę miał jeszcze szansę do adoracji krzyża i ikony w niedzielę. Symbole ŚDM zostały pożegnanie na Mszy św. o godzinie 11.30 i powędrowały pielgrzymim szlakiem dalej.

cookies 2013

addarticle