Grupa "Halniak" istnieje od 2014 roku i liczy obecnie 50 członków. Są to ludzie w różnych kategoriach wiekowych, wykonujący różne zawody, których łączy wspólne zainteresowanie obronnością i bezpieczeństwem kraju. Celem "Halniaka" jest podnoszenia bezpieczeństwa, oraz propagowanie wartości patriotycznych w polskim społeczeństwie.

"Halniak" organizuje zajęcia z zakresu zielonej oraz czarnej taktyki, ratownictwa medycznego pola walki, strzelectwa, terenoznastwa, łączności, oraz wielu innych dziedzin.

Wymagania od kandydatów

Aby wejść w szeregi rekrutów IV naboru należy mieć obywatelstwo polskie, ukończone 18 lat i być niekaralnym.

Rekruci przechodzą kilkumiesięczny kurs unitarny, który jest zwieńczony 24 godzinnym egzaminem w terenie. Zaliczenie egzaminu kończy kurs unitarny i daje rekrutom prawo do noszenia beretu obrony terytorialnej, tym samym czyniąc ich pełnoprawnymi członkami "Halniaka".

Szkolenie odbywa się w trybie weekendowym (1 sobota w miesiącu) oraz wieczorowym (1 wieczór w miesiącu).

Jeśli chcesz podnieść swoją kondycję fizyczną, nabyć nowe umiejętności, poznać nowych ludzi, sprawdzić jak radzisz sobie w stresie i podczas dużego wysiłku - zapisz się na nasz kurs!

Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w piątek, 6 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach przy ul. Adama Mickiewicza 17.

Obrona Terytorialna "Halniak" Myślenice ogłasza IV nabór

Profil OT "Halniak" na Facebooku: <PRZEJDŹ DO STRONY>

Wydarzenie - IV Nabór, spotkanie informacyjne - <PRZEJDŹ DO STRONY>

cookies 2013

addarticle