Kategoria: Sport

Złoto na OMC Hairworld w Paryżu dla Przemka Kani

Światowa Organizacja Mistrzostwa Fryzjerskiego (OMC) to organizator mistrzostw świata i Europy od 1946 roku, do której należy około 60 krajów, w tym Polska. Polscy zawodnicy to fryzjerzy powołani i wydelegowani przez Stowarzyszenie Fryzjerstwo Polskie (SFP). W Mistrzostwach Europy biorą udział osoby o odpowiednich umiejętnościach, które muszą mieć za sobą starty w konkursach polskich i zagranicznych.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

TDP 2015 - w środę pomkną ulicami naszej gminy

W środę pomiędzy 14:30 a 15:00 zawodnicy 72. Tur de Pologne pomkna ulicami naszej gminy.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Witek Kania z Biertowic v-ce mistrzem Polski Hobby Hardtail

18-19 lipca 2015 w Kasinie Wielkiej na górze Śnieżnica odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Zjeździe MTB Downhill. W zawodach w sześciu kategoriach wzięło udział ponad stu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Mistrzem Polski w Downhillu został Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike. W barwach tego samego klubu startuje od niedawna Witek Kania /mieszkaniec Biertowic/, o którym ostatnio pisaliśmy w naszym portalu.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

72. Tour de Pologne pomknie również przez Sułkowice

W tym roku wyścig zostanie w granicach Polski i poprowadzi sportowców z Warszawy na metę w Krakowie. W czwartym dniu rywalizacji kolarze pojawią się w naszej gminie, mknąc w stronę Myślenic.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Znakomite wyniki braci Kania w Diverse Downhill Contest 2015

W miniony weekend 24 kwietnia w Międzybrodziu Żywieckim odbyły się zaliczane do Pucharu Polski zawody Diverse Downhill Contest 2015. W piątkowych zmaganiach w kategorii „Hobby Hardtail" wystartowali bracia Kania z Biertowic, kończąc rywalizacje ze znakomitymi wynikami.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Powstał Klub Sportowy "Kuźnia Tańca"

W Sułkowicach niedawno powstał nowy Klub Sportowy. Zajmować się będzie promowaniem i nauką tańca.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Gramy i tańczymy dla Mateuszka i Kacperka 2014 - finał turnieju

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

I zawody pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic

W dniu 17.11.2013r. na krytej pływalni Aquarius w Myślenicach odbyły się „I zawody pływackie o Puchar Burmistrza Sułkowic", zorganizowane przez Klub Sportowy Delfin i prowadzone prze pana Andrzeja Pułkę. W zawodach mogły brać udział dzieci i młodzież wyłącznie z terenu gminy Sułkowice.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Gościbia II gromi Górki Myślenice

15 września 2013 o godzinie 16.00 na boisku w Sułkowicach został rozegrany mecz pomiędzy Gościbią II Sułkowice a Górkami Myślenice. W ciągu 90. minut pasjonującego spotkania sportowego można było podziwić wspaniałą postawę drużyny z Sułkowic, która w pięknym stylu zdominowała i wygrała ostatecznie spotkanie.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Klasa Okręgowa Kraków III 2013/2014

Przed piłkarzami Gościbi Sułkowice dwanaście spotkań w Lidze Okręgowej grupa: Kraków III w sezonie 2013/2014. Dokładny terminarz wszystkich rozgrywek poniżej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Dobra pogoda na rower

Pogoda nas rozpieszcza w te wakacje, a temperatury przyciągają nad Zalew sułkowicki.  Każdy szuka ochłody i odpoczynku od upału. Dla niektórych taka pogoda to wymarzona wręcz sposobność by wziąć rower i pojechać przed siebie.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Przydzielenie drużyn do poszczególnych klas rozgrywkowych na sezon 2013/2014

29 lipca 2013 roku odbyło się oficjalne przydzielenie drużyn. Zarząd Podokręgu Myślenice po uwzględnieniu pewnych zmian, które nastąpiły w rozgrywkach MZPN podał oficjalne przydzielenie drużyn do poszczególnych klas rozgrywkowych.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

90 lat działalności KS GOŚCIBIA

30 czerwca 2013 roku KS Gościbia obchodził 70-lecie swojej działalności. Uroczytości jubileuszowe rozpoczeły się od Mszy św. w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy świętej uczestnicy przemaszerowali na sułkowicki stadion gdzie odbyły się główne obchody jubileuszowe. Na uroczystość przybyli zaróno parlamentarzyści, samorządowcy, byli działacze i piłkarze KS Gościbia wraz z rodzinami. Organizatorzy zapewnili rozrywkę organizując okolicznościowe mecze na boisku i w hali, były dmuchańce, muzyka,a grill i bufet działały dzięki TNT Cafe.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Duży sukces Szymona Gumularza na IIOOM

W dniach 10 - 17 kwietnia 2013 roku na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyły się w ramach II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych szachowe mistrzostwa kraju w kategoriach wiekowych do 12 i 14 lat.

W młodszej grupie chłopców wielki sukces osiągnął mieszkaniec Sułkowic Szymon Gumularz, który z wynikiem 8 pkt. z 9-ciu partii wygrał te zawody i został mistrzem Polski w swej kategorii wiekowej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Orzeł Myślenice - Gościbia Sułkowice 1:0 (1:0)

Bramka Kamila Ostrowskiego z 34. minuty rozstrzygnęła powiatowe derby pomiędzy Orłem Myślenice a Gościbią Sułkowice. Dobrze dysponowani wiosną przyjezdni stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji, ale nie zdołali wyrównać rywalizacji głównie za sprawą dobrej gry bramkarza gospodarzy - Marka Pajki.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Zamęt Malikówka o włos, prawie 13 tysięcy złotych dla Mateuszka!

Drużyna Krasnali była bezkonkurencyjna w II edycji charytatywnego turnieju "Gramy dla Mateuszka", pokonując w finale Zamęt Malikówka 4:0. Całkowity dochód z turnieju oraz licytacji został przeznaczony na leczenie skomplikowanej wady serca sześcioletniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Zawody pływackie w Myślenicach

Zawodnicy Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Sułkowicach na IV Zawodach Pływackich o Puchar Szkoły Pływania EVANDAKTIV w Myślenicach - W sobotę, dnia 28 stycznia 2012 roku odbyły się IV Zawody Pływackie o Puchar Szkoły Pływania Evandaktiv w Myślenicach. Zawody zostały zainicjowane przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Myślenicach i przeprowadzone na obiekcie krytej pływalni CW Aquqrius w Myślenicach.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Wysokie drugie miejsce w turnieju

Duży sukces naszej drużyny siatkarzy, którzy w VII Turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice zajęli drugie miejsce. W finałowym spotkani, które odbyło się 14 listopada, w wyrównanym meczu z drużyną "40-latki z Wiśniowa" ulegli w trzech setach.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Wygrali i awansowali do finału

W miniony piątek 11 listopada drużyna siatkarzy z Sułkowic rozegrała kolejny mecz w VII Turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice tym razem z drużyną z Myślenic.

Dobry mecz w półfinałowej turze rozgrywek zanotowali nasi reprezentanci. Przewaga w meczu szybko rosła, mimo że zawodnicy z Myślenic próbowali remisować to nasza drużyna im tego nie ułatwiała.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Sułkowice gromią rywali

VII Turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

Już po raz siódmy rozpoczyna się Turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W rozgrywkach biorą udział drużyny z Myślenic, Pcimia, Wiśniowej, Trzemeśni, Głogoczowa i Sułkowic. Naszą gminę reprezentuje drużyna w skład której wchodzą: Moskal Łukasz - kapitan J, Wiesław Zawada, Tomasz Stręk, Król Piotr, Maciej Niezgoda, Michał Bartkiewicz, Szuba Bartłomiej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Do szczęścia zabrakło niewiele

Tym razem wyrównane spotkanie drużyna z Sułkowic przegrała w doliczonym czasie zaledwie jedną bramką. Drużyna Gościbi była nastawiona na wygranie tego spotkania, czego wyraz dawali grający zawodnicy, od pierwszych minut gry. Pierwsza bramka padła w 13. min. spotkania, kiedy to Ostafin wykorzystał błąd Kutaja, minął Techmańskiego i ze spokojem wpakował futbolówkę do siatki Wiślanki.

 

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Rudnik pokonał Orła

Mecz na szczycie klasy C, Rezerwy Orła Myślenice kontra Rezerwy Rudnika. Rozgrywany mecz mógł potoczyć się pomyślnie dla drużyny Orła. Po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Rudnika sędzia podjął kontrowersyjną decyzje i podyktował rzut karny. Wykonany przez Piotra Łętoche, który skierował piłkę obok słupka, nie przyniósł myśleniczanom bramki.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Porażka Gościbi z Sępem Droginia

Zespół Gościbi przegrał kolejny mecz, tym razem z niżej notowaną drużyną Sępa Droginia. Gra zawodników od początku była chaotyczna i nerwowa. Zabrakło skuteczności, dokładności i odporności zawodników. Sęp stopniowo i powoli dążył do zwycięstwa, a drużyna Gościbi niespecjalnie mu to utrudniała. Co prawda Gościbia grała bez swoich czołowych atakujących Wojciecha Profica i Jakuba Wyrwały, ale czy brak tych dwóch zawodników spowodował przegraną?

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Raz na wozie, raz...

Kolejny mecz rozgrywany w ramach ligi okręgowej dla piłkarzy z Gościbi nie był udany. Mimo dobrych chęci i potu, poświęcenia na boisku czegoś zabrakło. Chciało by się powiedzieć, że bramek ale nie tylko. Śledząc wydarzenia sportowe związane z sułkowicką drużyną można odnieść wrażenie, że wisi nad nią jakieś fatum. Jeden mecz wygrywa, kolejny przegrywa lub remisuje by kolejny wygrać w niepowtarzalnym stylu. Raz na wozie raz pod wozem, brak równej gry, i stałych elementów na boisku, skuteczności?

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Wystarczył kwadrans do zwycięstwa

W minioną środę 14 września o godzinie 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach został rozegrany mecz drużyn Halniak zawada i Gościbia Sułkowice. Mecz co trzeba przyznać trzymający w napięciu z doskonałym zakończeniem w wykonaniu naszej drużyny.

Czytaj więcej...

Kategoria: Sport

Nowy trener LKS Rudnik

Na wtorkowym treningu do dymisji podał się trener Łukasza Rapacz, powodem tej rezygnacji były słabe wyniku zespołu na początku obecnych rozgrywek. Łukasz Rapacz był szkoleniowcem drużyny LKS Rudnik od 14 lipca 2010 do wtorkowego treningu. W poprzednim sezonie prowadzony przez niego zespół zajął 6 miejsce w Myślenickiej A klasie.

Czytaj więcej...

cookies 2013

addarticle