Studio tańca R od 3 lat zajmuje się produkcjami spektakli tanecznych, które cieszą się popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Widzowie mogli już zobaczyć taneczną aranżację „Alicji w Krainie Czarów” oraz „Wyspę Skarbów” wyreżyserowanych przez Karolinę Moskal-Flaga, Magdalenę Światłoń i Natalię Ferlak. Tegoroczny spektakl tancerze zadedykowali rodzicom Bo jak mówią słowa spektaklu „Miłość, jaką obdarza nas rodzina, jest najdoskonalszym wynalazkiem tego świata.”.

Podczas premiery,która odbyła się 29 lutego 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach instruktorki oraz 120 tancerzy dali nie lada gratkę fanom niewątpliwie jednej z najpopularniejszych serii książek i filmów opowiadającej o młodym czarodzieju Harrym Potterze, którego podczas swoich 11-stych urodzin odwiedza brodaty mężczyzna informując go o tym, że jego dotychczasowe, nudne życie ulegnie całkowitej zmianie. Chłopiec trafi do szkoły magii, w której nauczy się nie tylko latania na miotle, wróżbiarstwa, tajemnic sztuki eliksirów, ale przede wszystkim pozna wspaniałych wiernych mu przyjaciół wraz z którymi będzie szukał tajemniczego Kamienia Filozofów, symbolu siły i władzy, by ten nie wpadł w niepowołane ręce.

Spektakl „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w wykonaniu tancerzy Studia Tańca R to prezentacja nie tylko umiejętności tanecznych, ale i aktorskich. Barwne kostiumy, rekwizyty oraz wspaniała muzyka doskonale współgra z prezentowanymi choreografiami w stylach takich: jazz, show dance, broadway jazz, street dance, dancehall, contemporary dance, a także zumba dance, wykonanymi przez tancerzy w wieku od 3 do 21 lat. W związku z dużym zainteresowaniem spektaklu został on wystawiony także w zaprzyjaźnionych Dobczycach w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Na dzień dzisiejszy spektakl obejrzało prawie 1000 osób. W czerwcu instruktorki oraz tancerze Studia Tańca R planują spektakl „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” wystawić również w Sułkowickim Ośrodku Kultury.

Już dziś serdecznie zapraszamy i serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz ich podopiecznym.

  • IMGP4640
  • IMGP4722
  • IMGP4746
  • IMGP4756

fot. Bogdan Starzec

cookies 2013

addarticle