Kategoria: Edukacja

Grają i rozwijają swoje talenty

Już niedługo minie drugi rok od utworzenia w Sułkowicach filii Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu. Filia mieści się w budynku byłego internatu ZSZiO przy ul. 1 Maja 66.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

120 lat ZSZiO W Sułkowicach

W tym roku szkolnym 2014/2015, 18 października 2014r. ZSZiO w Sułkowicach będzie obchodziło okrągłą rocznicę 120 lat swojej działalności.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

V Noworoczny Powiatowy Turniej Strzelecki w ZSZiO w Sułkowicach

Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie gimnazjów powiatu myślenickiego mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w zorganizowanym już po raz piąty przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach Noworocznym Powiatowym Turnieju Strzeleckim. Turniej odbył się we czwartek 30 stycznia 2014r. na należącej do szkoły strzelnicy sportowej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Świąteczne wypiekanie ciastek w Przedszkolu nr 3

Czas dzieciństwa to okres kiedy kształtuje się człowiek pod każdym względem. To również te chwile, kiedy budują się nasze wspomnienia dotyczące Świąt i rodzinnych tradycji. To, czego dzieci doświadczają w pierwszych latach swojego życia, już na zawsze zapadnie w ich pamięć, będzie także fundamentem na którym będą budować swoją dorosłość, zwyczaje i nawyki, życie rodzinne.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Gimnazjum w Rudniku w nowym budynku

W minioną niedzielę 8 grudnia 2013 roku odbyła się uroczystość poświęcenia przez krakowskiego biskupa Damiana Muskusa nowego budynku Gimnazjum w Rdniku.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Mikołaj w przedszkolach

6 grudnia to jeden z niewielu dni w roku, w którym wszystkie dzieciaki chętnie udają się do przedszkola. Każdy z niecierpliwością czeka na specjalnego gościa, który co roku w swoje święto odwiedza placówkę by obdarować dzieci niezwykłymi prezentami.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Nowe pracownie w ZSZiO w Sułkowicach

W dniu 30 listopada w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zostały oddane do użytku nowe pracownie specjalistyczne: gastronomiczne i hotelarskie.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu Samorządowym Nr 3

W Przedszkolu Samorządowym Nr 3 w Sułkowicach grupa Starszaków wspólnie z Radą Rodziców postanowili wykorzystać piękną, jesienną pogodę i zorganizować Święto Pieczonego Ziemniaka.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Darmowe kursy komputerowe realizowane przez SIG

W terminie od 01 października do 31 grudnia 2013r. Izba Gospodarcza w Sułkowicach realizować będzie Zadanie Publiczne pod nazwą „Aktywni do dzieła - Przedsiębiorczość społeczna Twoją szansą", finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Absolwent idzie do pracy - projekt aktywizacji zawodowej stowarzyszenia Wiosna

Dla kogo?
Stowarzyszenie WIOSNA zaprasza do udziału w projekcie ABSOLWENT IDZIE DO PRACY absolwentów kierunków humanistycznych, społecznych i ekonomicznych z terenu 16 małopolskich powiatów.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Małopolska Noc Naukowców 27 września 2013

Już po raz siódmy wszyscy pasjonaci nauki będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców. 27 września 2013 roku w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach, a także na żywo w internecie jedyna w roku Noc, której głównymi bohaterami są naukowcy!

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Wakacyjne remonty w oświacie

Okres wakacyjny w szkołach to czas na przeprowadzenie remontów tych bardziej zaawansowanych, których ze względów organizacyjnych w czasie roku szkolnego nie można przeprowadzić.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Nowe maszyny na warsztatach szkolnych

Warsztaty szkolne przebudowując swój park maszynowy postawiły na nowoczesne rozwiązania. Obecnie firmy zatrudniające osoby z wykształceniem mechanicznym kładą duży nacisk nie tylko na umiejętność pracy ze sprzętem sterowanym komputerowo, ale także na umiejętności manualne.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Unisono - Chór Gimnazjum w Krzywaczce nagrał płytę

Chór „Unisono” w tym roku postanowił nagrać pamiątkową płytę podsumowującą jego działalność. Nagrania dokonano 16 maja 2013r w Amadeusz Studio w Sułkowicach. Płyta powstała w celach edukacyjnych w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0” – edycja 2012/2013.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Konferencja podsumowująca praktyki zawodowe uczniów z ZSZiO we Włoszech

12 czerwca 2013 roku o godzinie 11:00 w ZSZiO w Sułkowicach odbyło się podsumowanie projektu "Barwy i smaki kuchni włoskiej". Projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki niemu, młodzież z ZSZiO Sułkowice, klasy o profilu "Technik hotelarz", "Technik organizacji usłóg gastronomicznych" mogła wyjechać w kwietniu 2013 na praktyki zawodowe do Włoch.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Debata w ZSZiO w Sułkowicach

Dnia 22 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbyła się debata nt. "BUDOWANIE DIALOGU SPOŁECZNEGO. Do czego mamy dążyć sami, a czego oczekiwać od innych". Debata była częścią projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej "Wzmocnienie aktywności obywatelskiej w Małopolsce i Podkarpaciu".

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Gala Laureatów w ZSZiO w Sułkowicach

11 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbyła się Gala Laureatów, podczas której wręczononagrody dla zwycięzców konkursów przeprowadzonych w tym tygodniu w szkole. 9 kwietnia szkoła zorganizowała czternastą edycję Powiatowego Konkursu Dyplom 2000 o tytuł "Najlepszy w zawodzie" dla uczniów klas czwartych technikum, a 10 kwietnia konkursy dla gimnazjalistów: Konkurs Informatyczny "Strona WWW" oraz Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfan".

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfan" w ZSZiO

10 kwietnia 2013 roku gimnazjaliści wzięli udział w pierwszej edycji międzygimnazjalnego konkursu językowego "Deutschfan" organizowanego przez nauczycieli języka niemieckiego z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Konkurs odbył  się pod patronatem Starosty Myślenickiego pana Józefa Tomala i Dyrektora ZSZiO w Sułkowicach pana Waldemara Wolskiego.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących już we Włoszech

Tuż po Świętach, 3 kwietnia 2013 r. uczniowie klas III Technikum Zespoł Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach rozpoczęli praktyki zawodowe we Włoszech. Przez pierwsze dni opiekę nad nimi sprawują pani mgr inż. Aleksandra Korpal - nauczyciel języka włoskiego oraz pani mgr Anna Kilian - wychowawczyni jednej z klas.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Więcej umiejętności - więcej możliwości na współczesnym rynku pracy

Realizacja projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach,  to przede wszystkim bezpłatne kursy i szkolenia dla uczniów naszej szkoły. Dzięki nim młodzież zdobywa nowe umiejętności, kwalifikacje, oraz dodatkowe uprawnienia. Większe  kompetencje zawodowe , to:

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Sukces Karoliny

Karolina Karandyszewska - uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach - została finalistką II Powiatowego Konkursu Barmańskiego, a następnie wzięła udział w konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" w Krakowie i 3 grudnia została nagrodzona za zdobycie 3 miejsca w finale małopolskim.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

II miejsce Magdaleny Tylek

Magdalena Tylek uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach zdobyła II miejsce w II Powiatowym Konkursie Gastronomicznym organizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Uczniowie ZSZiO w Sułkowicach wyjadą na praktyki zawodowe do Włoch

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach już od kilku lat realizuje projekty finansowane ze środków unijnych, w ramach których uczniowie wyjeżdżają na praktyki zagraniczne.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Sułkowice:Sprzątanie Świata w sułkowickiej podstawówce

W miniony poniedziałek 19.września Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach przystąpiła po raz kolejny do akcji "Sprzątanie Świata". Kształtowanie odpowiedzialności za własne środowisko, uwrażliwienie dzici i młodzieży na problem segregacji smieci, uświadomienie zagrożenia dla środowiska przez bezmyślne wyrzucanie śmieci oraz promowanie zachowań pro ekologicznych to główne cele ostatnio przeprowadzonej akcji.

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Rok szkolny rozpoczęty

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.” [Albert Einstein]

Czytaj więcej...

Kategoria: Edukacja

Wakacyjne inwestycje w ZSZiO Sułkowice

Już niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Okres wakacyjny dał możliwość przeprowadzenia w szkołach różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych. W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Myślenicki prowadzone są remonty i inwestycje, które mają poprawić warunki kształcenia. Większość z zaplanowanych remontów została już ukończona pozostały drobne prace wykończeniowe i sprzątanie. Gdzie, nie gdzie prace potrwają do końca września.

Czytaj więcej...

cookies 2013

addarticle