Kategoria: Biznes

Projekt - Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje na terenie powiatu myślenickiego, projekt Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny, którego założeniem jest aktywizacja osób nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 30. roku życia.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

15 tysięcy złotych- nowy limit transakcji gotówkowych dla firm

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2017 r. limit transakcji gotówkowych dokonywanych przez firmy, ulega obniżeniu z 15 tys. euro do 15 tys. złotych. Firmy, które płatności powyżej 15 tys. złotych będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, nie będą mogły zaliczyć ich do kosztów uzyskania przychodów. Zmiany są wynikiem nowelizacji ustawy o podatku PIT, CIT oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Zmiany w podatku VAT. Odwrotne obciążenie w usługach budowlanych dla podwykonawców.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nowymi uregulowaniami roboty budowlane wymienione w zał. nr 14 zostały objęte odwrotnym obciążeniem.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Dlaczego warto złożyć zeznanie drogą elektroniczną?

28 i 29 kwietnia
dla wszystkich spóźnialskich
urzędy skarbowe w te dni będą pracowały dłużej.

Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

14 marca i 11 kwietnia E-pit w Urzędzie Gminy w Sułkowice

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że w dniach 14 marca i 11 kwietnia 2016 r. we współpracy z Urzędem Miejskim Sułkowice organizuje dodatkowe punkty obsługi zeznań podatkowych. Organizowane dyżury mają na celu zapoznanie klientów Administracji Podatkowej z możliwością dokonania rozliczenia w podatku dochodowym przy wykorzystaniu elektronicznego kanału komunikacji jakim jest system e-deklaracje.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Stowarzyszenie Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych

W dniu 13.07.2015 r. w sali obrad Ratusza w Skawinie odbył się uroczysty zjazd założycielski stowarzyszenia Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych. Po dwóch latach pracy, powstało stowarzyszenie, którego głównym założeniem jest walka o powszechny samorząd gospodarczy w Polsce, wzorem innych krajów europejskich, gdzie przynależność do organizacji gospodarczej jest obowiązkowa.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Co zrobić, by odnaleźć się na rynku pracy?

Podsumowanie realizacji I edycji projektu „Absolwent idzie do pracy. Aktywizacja zawodowa małopolskich absolwentów"

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Punkt Pomocy Podatnikom w Sułkowicach

Wzorem lat ubiegłych Urząd Skarbowy w Myślenicach zachęca Podatników do składania zeznań podatkowych przez internet. Elektroniczna forma przesyłania dokumentów jest coraz częściej wykorzystywana, niemniej wciąż istnieje grupa podatników preferująca tradycyjną, papierową formę rozliczeń. Aby pokazać, że wysłanie PIT przez internet jest łatwe, szybkie i możliwe dla każdego organizujemy PUNKTY POMOCY PODATNIKOM.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Akcja PIT w Myślenickim US

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Myślenicach w sprawie obsługi zeznań rocznych za 2013 r. w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

W związku z akcją rocznego rozliczenia podatku od dochodów osobistych za 2013 r. uprzejmie Państwa informujemy o systemie organizacji przyjęć zeznań podatkowych:

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Szkolenia w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach uprzejmie zaprasza wszystkich Podatników na szkolenie, podczas którego zaprezentowane zostaną najważniejsze zmiany w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym, a także zasady i korzyści związane z komunikacją elektroniczną z urzędem za pośrednictwem Internetu.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Karczma Piwna 2013

20 września 2013r. o godz. 19:00 w zabytkowej Karczmie w Krzywaczce odbyło się drugie spotkanie integracyjne pt. „Karczma Piwna".

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Abolicja podatkowa za lata 1999-2009 sprawdź czy ciebie obejmuje

Ustawa abolicyjna dająca możliwość umorzenie zaległych składek ZUS z ostatnich 10 lat weszła w życie 15 stycznia 2013 roku dla składek wszystkim osobom, które prowadzą lub prowadziły działalność gospodarczą.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Uwaga na KIGTKiZ, ta rejestracja to nie obowiązek!

Krajowa Izba Gospodarcza Transakcji Krajowych i Zagranicznych rozsyła pisma pseudo urzędowe do przedsiębiorców, w których domaga się przesłania informacji o firmie i uiszczenia opłaty od tej rejestracji w wysokości 300 zł.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Klinika Prawa 2.0 na terenie Województwa Małopolskiego

We współpracy z Podkrakowską Izbą Gospodarczą w Skawinie oraz Kancelarią "Pilch, Piotrowski - Adwokacka Spółka Partnerska", Stowarzyszenie Collegium Iuris ma przyjemność zaprosić Państwa Izbę do współpracy w realizacji pilotażowego projektu bezpłatnych porad prawnych "Klinika Prawa 2.0" na terenie Województwa Małopolskiego.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Podpisanie Porozumienia Współpracy Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych

15 kwietnia 2013 roku o godzinie 18:00 w Pałacyku "Sokół" w Skawinie nastąpiło podpisanie Porozumienia Współpracy Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, do którego przystąpiło dziesięć stowarzyszeń z aglomeracji Podkrakowskiej.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Rozliczenie roczne bez stresu

Kolejny rok za nami, czas rozliczeń rocznych już w pełni. Im wcześniej się rozliczymy tym szybciej dostaniemy zwrot. Osoby, którym wynika z PIT-u dopłata mają na to czas do maja. Nie muszą od razu przy składaniu PIT-u dokonać pełnej wpłaty. Jeśli koszt dopłaty jest duży można ubiegać się o roztratowanie. Choć US przyznaje, że podchodzi do każdej tego typu prośby indywidualnie, przyznaje takie "przywileje" bardzo rzadko.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Konkurs dla liderów w zdobywaniu funduszy europejskich

Znasz kogoś kto w szczególny sposób przyczynił się do zdobycia funduszy europejskich w twojej miejscowości, które zdecydowały o zmianie na lepsze w twoim otoczeniu? Teraz możesz taką osobę zgłosić do konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego EUROLIDER i w ten sposób docenić jego starania.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, które swoim zaangażowaniem na rzecz rozwoju lokalnego i aktywizacji lokalnej społeczności, sięgając po Fundusze Europejskie zmieniają na lepsze otaczającą rzeczywistość. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów!

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Rozlicz PIT z e-deklaracją

Najnowsza wersja 3.0.1 aplikacji desktopowej e-Deklaracje służąca jako narzędzie wspierające korzystanie z formularzy interaktywnych w zakresie PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 bez podpisu kwalifikowanego (wymaga oprogramowania Adobe Reader 8.1.4 lub nowszy). Aplikacja działa pod systemami Windows, Linux, Mac.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

2 mln dla 50 nowych firm z Małopolski. A będzie więcej!

Ponad 50 małych firm powstało dzięki wsparciu z UE tylko w październiku! Krakowski oddział Instytutu InBIT zrealizował szkolenia, doradztwo i dotacje do 40.000 zł dla bezrobotnych kobiet, które od teraz prowadzą własną działalność gospodarczą. Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej pomogła osobom młodym, które miały dobre pomysły na biznes. W grudniu ruszają kolejne projekty – teraz pieniądze na firmę mogą też dostać poszkodowani w powodziach w 2010 r.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Na dobrej drodze

Problemy wokół planowanej trasy Beskidzkiej omówiono na spotkaniu w remizie w Krzywaczce z inicjatywy przedsiębiorców z Sułkowickiej Izby Gospodarczej. Przedstawiciele społeczności wsi wskazali na korzystny wariant społeczny. Są to tereny wolne od zabudowy i nie przebiegają w rejonie ograniczonym ochroną Natura 2000.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 15-21 listopada 2010

Kreatywni na Start! Weź udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości i dowiedz się jak odnieść sukces w biznesie!

W roku 2010 Małopolska weźmie udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, ogólnoświatowej inicjatywie, celem której jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. Przez jeden tydzień (15 - 21 listopada 2010 r.) miliony młodych ludzi z 88 krajów świata, będzie miało okazję spotykać się z przedsiębiorcami, ludźmi biznesu, którzy odnieśli zawodowy sukces, aby poznać najlepsze sposoby prowadzące do realizacji swoich marzeń i planów zawodowych.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

20.000 za biznes plan!

15 listopada rozpoczynają się obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku, w Małopolsce dzień ten obchodzony będzie wyjątkowo uroczyście. Z tej okazji Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała specjalny konkurs na najlepszy biznes plan, w którym można wygrać 20.000.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Małopolska gospodarka u progu nowej dekady

Rok temu, podczas pierwszego spotkania małopolskiego biznesu, rozpoczęło działalność Centrum Business in Małopolska (CeBiM) - wyspecjalizowane biuro obsługi inwestora i eksportera. W środę, 27 października, podczas drugiej, corocznej konferencji rozmawiano na temat rozwoju i potencjału gospodarczego Małopolski. Hasłem przewodnim Annual Business in Małopolska Meeting 2010 była "Małopolska gospodarka u progu nowej dekady".

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Nowe komputery do szkół i domów

Darmowe komputery i Internet w 36 gospodarstwach w gminie oraz 234 komputery dla uczniów i nauczycieli gimnazjów w Sułkowicach, Rudniku i Krzywaczce. Gmina Sułkowice po zawarciu porozumienia z Województwem Małopolskim otrzyma dotację unijną w wysokości 608.400,60 zł, co stanowi 85 % kosztów projektu, który sfinansuje wyposażenie 10 sal komputerowych w gimnazjach gminnych w sprzęt komputerowy -  łącznie 234 komputery dla uczniów i 10 dla nauczycieli oraz wyposaży 36 tutejszych gospodarstw w komputery oraz urządzenia do odbioru Internetu.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

Nawiguj po Fundusze Europejskie

Kampania informacyjna dla Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie małopolskim 

20 września rozpocznie się kampania informacyjna o Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie małopolskim. Będzie to druga, nowa odsłona kampanii realizowanej w grudniu 2009 r. przy okazji otwarcia Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w czterech miastach: Chrzanowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie. Stworzyły one wówczas, wraz z Centrum Informacyjnym FEM Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Małopolsce.

Czytaj więcej...

Kategoria: Biznes

63,5 mln złotych na gospodarkę wodno-ściekowa w Małopolsce

Zostały wybrane projekty, które otrzymają dofinansowanie w ramach działania 7.1 Gospodarka wodno-ściekowa MRPO na lata 2007-2013. Ponad 63 mln złotych dotacji popłynie do 11 małopolskich gmin na realizację projektów związanych z budową kanalizacji oraz gospodarką ściekową.

Czytaj więcej...

cookies 2013

addarticle